L40S800D15J
Tamura
Producto No:
L40S800D15J
Descripción:
CURRENT SENSOR (800A; 15V) -40 1
Guía del usuario
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Response Time 5µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 25mA
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Current - Sensing 800A
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±0.1%
Voltage - Supply ±12V ~ 15V
Output Ratiometric, Voltage
Mfr Tamura
Frequency DC ~ 25kHz