National Semiconductor
Producto No:
LM2876TF
Fabricante:
Paquete:
TO-220-11
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
AUDIO AMPLIFIER, 40W, 1 CHANNEL(
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C (TA) |
| Output Type | 1-Channel (Mono) |
| Max Output Power x Channels @ Load | 40W x 1 @ 8Ohm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220-11 |
| Series | Overture™ |
| Type | Class AB |
| Package / Case | TO-220-11 Full Pack Formed Leads |
| Voltage - Supply | 20V ~ 60V, ±10V ~ 30V |
| Mfr | National Semiconductor |
| Features | - |
| Package | Bulk |