LU225S56K
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Producto No:
LU225S56K
Descripción:
LIGHTING & ITE 225 WATTS SWITCHI
En stock : 79
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Input (Max) 277VAC
Termination Style Rectangular, 6 Position
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CE
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.10" L x 2.20" W x 1.50" H (104.1mm x 55.9mm x 38.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 3.2A
Ratings -
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100VAC
Series LU225 (225W)
Type Constant Voltage
Efficiency 92%
Voltage - Output 56V