LUB075M-062C
NetPower
Producto No:
LUB075M-062C
Fabricante:
NetPower
Descripción:
90-305VAC, 75W CC/CP LED DRIVER
En stock : 1
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.06" L x 2.68" W x 1.46" H (128.6mm x 68.0mm x 37.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.88A
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LUB075X (75W)
Power (Watts) 75 W
Type Constant Current
Efficiency 89%
Voltage - Output 38 ~ 62V