M63S103KB40
Vishay Spectrol
Producto No:
M63S103KB40
Fabricante:
Vishay Spectrol
Descripción:
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
En stock : 1000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Square - 0.395" x 0.395" Face (10.03mm x 10.03mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Series 63
Power (Watts) 0.5W, 1/2W