M70Y103KB25
Vishay Spectrol
Producto No:
M70Y103KB25
Fabricante:
Vishay Spectrol
Descripción:
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
En stock : 199
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Termination Style Wire Leads
Tolerance ±10%
Number of Turns 20
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.500" x 0.196" Face (12.70mm x 4.98mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Series 70
Power (Watts) 0.5W, 1/2W