Micro Commercial Co
Producto No:
MC7805CT-BP
Fabricante:
Paquete:
TO-220AB
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 5V 1.5A TO220
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.893
$0.893
10
$0.78755
$7.8755
25
$0.73986
$18.4965
100
$0.60382
$60.382
250
$0.560842
$140.2105
500
$0.477318
$238.659
1000
$0.381852
$381.852
2500
$0.346047
$865.1175
5000
$0.322183
$1610.915
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 8 mA |
| PSRR | 73dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 35V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220AB |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | Micro Commercial Co |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Voltage Dropout (Max) | 2V @ 1A (Typ) |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MC7805 |