MFL0603R0200FA
Eaton - Electronics Division
Producto No:
MFL0603R0200FA
Paquete:
0603
Descripción:
RES 0.02 OHM 1% 1/4W 0603
En stock : 3890
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.035" W (1.60mm x 0.90mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 20 mOhms
Series MFL
Power (Watts) 0.25W, 1/4W