MFL0603R0820FA
Eaton - Electronics Division
Producto No:
MFL0603R0820FA
Paquete:
0603
Descripción:
RES 0.082 OHM 1% 1/4W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.035" W (1.60mm x 0.90mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 82 mOhms
Series MFL
Power (Watts) 0.25W, 1/4W