MFSA0508R0100FCM
Eaton - Electronics Division
Producto No:
MFSA0508R0100FCM
Paquete:
0508
Descripción:
RES 0.01 OHM 1% 1W 0508
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0508
Ratings AEC-Q200
Resistance 10 mOhms
Series MFSA
Power (Watts) 1W