MOS2CT52R242J
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
MOS2CT52R242J
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 2.4K OHM 5% 2W AXIAL
En stock : 1549
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.4 kOhms
Series MOS
Power (Watts) 2W