MP725-0.20-1%
Caddock Electronics Inc.
Producto No:
MP725-0.20-1%
Descripción:
RES 0.2 OHM 1% 25W DPAK
En stock : 4569
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.120" (3.05mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.325" L x 0.320" W (8.26mm x 8.13mm)
Temperature Coefficient 0/ +200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package DPAK
Resistance 200 mOhms
Series MP725
Power (Watts) 25W