MPX334K305E
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
MPX334K305E
Descripción:
CAP FILM 0.33UF 10% 305VAC RAD
En stock : 892
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.394" W (18.00mm x 10.00mm)
Product Status Active
Ratings X2
Series MPX
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 305V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.33 µF