MPX824K305G
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
MPX824K305G
Descripción:
CAP FILM 0.82UF 10% 305VAC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.807" (20.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.433" W (26.00mm x 11.00mm)
Product Status Active
Ratings X2
Series MPX
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 305V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.82 µF