MSMA1206R0040FCM
Eaton - Electronics Division
Producto No:
MSMA1206R0040FCM
Paquete:
1206
Descripción:
RES 0.004 OHM 1% 1W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 4 mOhms
Series MSMA
Power (Watts) 1W