MVR10D301K-S
Meritek
Producto No:
MVR10D301K-S
Fabricante:
Meritek
Descripción:
VARISTOR 300V 3500A DISC 10MM HI
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Varistor Voltage (Min) 270 V
Capacitance @ Frequency 330 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 300 V
Varistor Voltage (Max) 330 V
Series CR
Energy 54J
Package / Case Disc 10mm
Mfr Meritek
Maximum AC Volts 190 V
Features High Surge
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 250 V