Hogar / TVS Diodes / P5KE110CA-BP
minImg
P5KE110CA-BP
Micro Commercial Co
Producto No:
P5KE110CA-BP
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 122V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 500W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 177V
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V