P5KE22A-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
P5KE22A-TP
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 14.1A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 500W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V