P5KE28A-BP
Micro Commercial Co
Producto No:
P5KE28A-BP
Paquete:
DO-15
Descripción:
Interface
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-15
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V