P5KE85A-BP
Micro Commercial Co
Producto No:
P5KE85A-BP
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 94.4V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 500W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 137V
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 85V