PCF2C273K
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
PCF2C273K
Paquete:
Axial
Descripción:
LEADED RESISTOR CERAMIC ANTI PUL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.276" Dia x 0.748" L (7.00mm x 19.00mm)
Temperature Coefficient -900/ -1900ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 27 kOhms
Series PCF
Power (Watts) 2W