PCT1/10AK
Nemco
Producto No:
PCT1/10AK
Fabricante:
Nemco
Descripción:
CAP TANT 1UF 10% 10V 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series PCT
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Nemco
Capacitance 1 µF