PCT1.5/25BK
Nemco
Producto No:
PCT1.5/25BK
Descripción:
CAP TANT 1.5UF 10% 25V 1411
En stock : 3580
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 5Ohm @ 100kHz
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr Nemco
Capacitance 1.5 µF