PCT47/4DM
Nemco
Producto No:
PCT47/4DM
Descripción:
CAP TANT 47UF 20% 4V 2917
En stock : 8841
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.114" (2.90mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Nemco
Capacitance 47 µF