PCT6.8/6AK
Nemco
Producto No:
PCT6.8/6AK
Descripción:
CAP TANT 6.8UF 10% 6.3V 1206
En stock : 4000
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Nemco
Capacitance 6.8 µF