PM0805H-2N2
Bourns Inc.
Producto No:
PM0805H-2N2
Fabricante:
Bourns Inc.
Paquete:
0805 (2012 Metric)
Descripción:
FIXED IND 2.2NH 300MA 100MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 11 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Inductance 2.2 nH
Series PM0805H
Type Multilayer
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz