PM105-560K
Bourns Inc.
Producto No:
PM105-560K
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 56UH 1.17A 190MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.17 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.386" L x 0.386" W (9.80mm x 9.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 190mOhm
Inductance 56 µH
Series PM105
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 10MHz