PM105-561K
Bourns Inc.
Producto No:
PM105-561K
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 560UH 330MA 1.9OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 330 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.386" L x 0.386" W (9.80mm x 9.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.9Ohm
Inductance 560 µH
Series PM105
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 3MHz