PM1210-8R2J-RC
Bourns Inc.
Producto No:
PM1210-8R2J-RC
Descripción:
FIXED IND 8.2UH 140MA 2 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 30 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 140 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2Ohm Max
Inductance 8.2 µH
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 40MHz