PM1210-R039J
Bourns Inc.
Producto No:
PM1210-R039J
Fabricante:
Bourns Inc.
Paquete:
1210
Descripción:
FIXED IND 39NH 450MA 270MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 25 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 270mOhm Max
Inductance 39 nH
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.3GHz