PM125S-151M
Bourns Inc.
Producto No:
PM125S-151M
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 150UH 850MA 400MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.18A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 850 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.496" L x 0.457" W (12.60mm x 11.60mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Inductance 150 µH
Series PM125S
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 6MHz