PM1608S-680M
Bourns Inc.
Producto No:
PM1608S-680M
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 68UH 400MA 290MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 290mOhm Max
Inductance 68 µH
Series PM1608S
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 15MHz