PM20-270K
Bourns Inc.
Producto No:
PM20-270K
Descripción:
FIXED IND 27UH 80MA 5 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 30 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 80 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5Ohm Max
Inductance 27 µH
Series PM20
Type Molded
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 20MHz