PM20-R082M
Bourns Inc.
Producto No:
PM20-R082M
Descripción:
FIXED IND 82NH 450MA 400MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 27 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Inductance 82 nH
Series PM20
Type Molded
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 900MHz