PM20S-100K
Bourns Inc.
Producto No:
PM20S-100K
Descripción:
FIXED IND 10UH 185MA 2 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 30 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 185 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2Ohm Max
Inductance 10 µH
Series PM20S
Type Molded
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 30MHz