PM2120-2R7M
Bourns Inc.
Producto No:
PM2120-2R7M
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 2.7UH 19.7A 3 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.820" (20.83mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 19.7 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.201" L x 1.000" W (30.50mm x 25.40mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3mOhm Max
Inductance 2.7 µH