PM32-2R2M-RC
Bourns Inc.
Producto No:
PM32-2R2M-RC
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 1.65A 90MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.85A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 22 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.65 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.110" W (3.00mm x 2.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 90mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series PM32
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 75MHz