PM3308-101M
Bourns Inc.
Producto No:
PM3308-101M
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 100UH 600MA 800MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 700mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 800mOhm Max
Inductance 100 µH