PM3340-680M
Bourns Inc.
Producto No:
PM3340-680M
Descripción:
FIXED IND 68UH 1.2A 170 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.512" L x 0.402" W (13.00mm x 10.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 170mOhm Max
Inductance 68 µH