PM40-560K
Bourns Inc.
Producto No:
PM40-560K
Fabricante:
Bourns Inc.
Paquete:
1812
Descripción:
FIXED IND 56UH 135MA 5.5 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 50 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 135 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.5Ohm Max
Inductance 56 µH
Series PM40
Type Molded
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 9MHz