PM54-101K-RC
Bourns Inc.
Producto No:
PM54-101K-RC
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 100UH 520MA 700MOHM SM
En stock : 73797
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 680mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 20 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 520 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 700mOhm
Inductance 100 µH
Series PM54
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 9MHz