PM63S-330L
Bourns Inc.
Producto No:
PM63S-330L
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 33UH 520MA 370MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.130" (3.30mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 520 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.244" L x 0.220" W (6.20mm x 5.60mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 370mOhm Max
Inductance 33 µH
Series PM63S
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 17MHz