PM74S-181M
Bourns Inc.
Producto No:
PM74S-181M
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 180UH 400MA 1 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.193" (4.90mm)
Tolerance -15%, +20%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1Ohm Max
Inductance 180 µH
Series PM74S
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 6MHz