PR30-10AC
Autonics
Producto No:
PR30-10AC
Fabricante:
Autonics
Descripción:
SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM CYL
En stock : 44
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (TA)
Ingress Protection IP67
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.394" (10mm)
Output Type NC, 2-Wire
Response Frequency 20Hz
Shielding Shielded
Product Status Active
Indicator LED
Series PR
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 85VAC ~ 264VAC