PRDCMT18-14DC
Autonics
Producto No:
PRDCMT18-14DC
Fabricante:
Autonics
Descripción:
SENSOR PROX INDUCTIVE 14MM CYL
En stock : 5
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (TA)
Ingress Protection IP67
Termination Style Connector
Sensing Distance 0.551" (14mm)
Output Type NC, 2-Wire
Response Frequency 200Hz
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series PRDCM
Package / Case Cylinder, Threaded - M18
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V