PRDLT30-25DO
Autonics
Producto No:
PRDLT30-25DO
Fabricante:
Autonics
Descripción:
SENSOR PROX INDUCTIVE 25MM CYL
En stock : 16
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (TA)
Ingress Protection IP67
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.984" (25mm)
Output Type NO, 2-Wire
Response Frequency 100Hz
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series PRD
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V