PRWT30-15DO-I
Autonics
Producto No:
PRWT30-15DO-I
Fabricante:
Autonics
Descripción:
SENSOR PROX INDUCTIVE 15MM CYL
En stock : 5
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (TA)
Ingress Protection IP67
Termination Style Cable with Connector
Sensing Distance 0.591" (15mm)
Output Type NO, 2-Wire
Response Frequency 200Hz
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series PRW
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 15V ~ 30V