PTN0.38BL500
Techflex
Producto No:
PTN0.38BL500
Fabricante:
Techflex
Descripción:
EXPAND SLEEVING 3/8" X 500' BLU
En stock : 4
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -70°C ~ 125°C
Color Blue
Material Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
Liquid Protection Gasoline Resistant
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Type Attributes Expandable
Series Flexo® PET
Type Sleeve
Length 500' (152.40m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 0.375" (9.53mm)
Environment Protection UV Resistant
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion and Cut Resistant
Diameter - Inside, Expanded 0.500" (12.70mm)
Wall Thickness 0.025" (0.64mm)