PTN1.75BK200
Techflex
Producto No:
PTN1.75BK200
Fabricante:
Techflex
Descripción:
EXPAND SLEEVE 1.75" X 200' BLK
En stock : 6
Guía del usuario
Operating Temperature -70°C ~ 125°C
Color Black
Material Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
Liquid Protection Gasoline Resistant
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Type Attributes Expandable
Series Flexo® PET
Type Sleeve
Length 200' (60.96m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 1.750" (44.45mm)
Environment Protection UV Resistant
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion and Cut Resistant
Diameter - Inside, Expanded 2.750" (69.85mm)
Wall Thickness 0.025" (0.64mm)