PTR016V1500-TR
Eaton - Electronics Division
Producto No:
PTR016V1500-TR
Descripción:
PTC RESET FUSE 16V 15A RADIAL
En stock : 950
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 16V
Current - Hold (Ih) (Max) 15 A
Height - Seated (Max) 1.142" (29.00mm)
Approval Agency cURus, TUV
Current - Max 100 A
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.989" L x 0.122" W (25.10mm x 3.10mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 7 mOhms
Series PTR016V
Type Polymeric
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 2 mOhms
Mfr Eaton - Electronics Division
Current - Trip (It) 25.5 A